Aukštyn

LAMINUOTOS DURYS – ATSPARUMAS ĮBRĖŽIMAMS IR NE TIK

virmantas 10 birželio, 2020 0 comments

Mieli E-DURYS draugai,

Apie laminuotas duris kalbama ne tiek jau daug, kiek apie kitas. Laminuotos durys pagal atsparumą aplinkos poveikiui skirstomas į keletą rūšių. Tačiau kuo silpnesnis jų laminatas tuo ir durų kaina mažesnė. Paprastai gamintojai laminuotas duris dengdami silpnesniu laminatu tuo neapsiriboja, pasiūlant pirkėjui kuo mažesnę kainą, jie dar susilpnina durų konstrukciją.

Pagrindinius laminatus paanalizuosime plačiau:

Laminuotos durys padengtos lakuotu medžio raštu atspausdintu popieriumi. Tai pati silpniausia laminato rūšis. Kai kurie durų gamintojai net nevadina jo laminatu. Šio tipo laminatas ypatingai bijo mechaninių pažeidimų ir drėgmės. Naudojant tokio tipo laminuotas duris vonios ar tualeto kambariuose, gali atšerpetoti durų briaunos jau pirmaisiais naudojimo metais, todėl laminuotų durų padengtų šio tipo laminatu mes neprekiaujame.

Laminuotos durys padengtos melamino plėvele. Tai antras pagal atsparumą aplinkos poveikiui laminatas. Šio tipo laminato atsparumas taip pat priklauso nuo jo storio. Kuo storesnis, tuo geriau. Jei durims skiriate nedaug lėšų ir jos bus naudojamos namuose, kur nėra naminių gyvūnų, galinčių savo nagais pažeisti durų paviršių – tai puikus pasirinkimas. Jei prie jūsų interjero dera dažytos durys, geriau rinktis pastarąsias. Galėsite bet kuriuo momentu perdažyti. Tuo tarpu laminuotos durys – praktiškai nerestauruojamos, todėl siūlome rinktis tarp dviejų šio tipo laminatų: Portadecor (plonesnis) ir Portadur (storesnis).

Laminuotos durys padengtos CPL tipo laminatu – tai kieta, aplinkos poveikiui atspari  medžiaga, plačiai naudojamas Vokietijoje visuomeniniuose pastatuose. Pavyzdžiui 0.7 mm storiu CPL laminatas naudojamas virtuvės stalviršiams padengti. Laminuotos durys padengtas šiuo laminatu, ilgai džiugins jus tvarkinga išvaizda. Pas mus parduotuvėje šio tipo laminatas vadinamas CPL HQ.

Būtina pastebėti, kad ant visų išvardintų laminatų matosi pirštų antspaudai, todėl teks dažniau valyti. Tinka visos priemonės laminuotiems baldams valyti. Stenkitės išvengti valymo vandeniu. ypatingai tai aktualu pirmo ir antro tipo laminatams. Faneruotos durys, dažytos durys ir medžio masyvo durys šio trūkumo neturi, o su laminuotų durų modeliais galite susipažinti www.e-durys.com

lt_LTLithuanian