Aukštyn

Atverkite duris į 2020 m. nusiteikę pozityviai | Istorija

virmantas 29 gruodžio, 2019 0 comments

Mieli E-DURYS draugai,

Naujieji 2020 metai jau beveik čia pat, o prieš užveriant 2019 m. duris, naujus metus verta pradėti atveriant duris su teisingu nusiteikimu, tad leiskite juo pasirūpinti pasidalinant įkvepiančia istorija.


Vienas caras turėjo patarėją-šventiką-brahmaną, kuris turėjo įprotį visais gyvenimo atvejais sakyti: „Viskas, kas vyksta, viskas tik į gerą!” Tai dažnai erzino carą, todėl, kad patarėjas į bet kokį jo klausimą atsakydavo šia fraze.

Ir kartą caras išvažiavo į medžioklę, kur įvyko nelaimingas atsitikimas: tigras kovoje nukando jam didijį dešinės rankos pirštą. Siaubingai nusivylęs caras grįžo į rūmus ir paklausė patarėjo-šventiko: „Pažiūrėk mano horoskopą. Kokios mano nuodėmės, kad aš praradau pirštą? Man tai labai svarbu: aš karys. Kaip aš dabar galiu laikyti ginklą?”

Bet, kaip įprasta, patarėjas atsakė: „Brangus care! Viskas, kas vyksta, viskas tik gerą!” Caras daugiau nebegalėjo šito pakęsti. Jo kantrybės taurė persipildė – ir jis pasodino patarėją į kalėjimą.

Po mėnesio caro žaizda užgijo ir jis vėl nusprendė važiuoti į medžioklę, norėdamas patikrinti, kaip jis galės valdyti ginklą. Bet ten įvyko kitas nelaimingas atsitikimas: jis pasiklydo miške ir kažkokia necivilizuotų žmonių gentis paėmė jį į nelaisvę.

Šie žmonės aukodavo kitus žmones ir jį įvertino kaip eilinę galimą auką. Jie nutempė carą nuo arklio, surišo ir atnešė savo žyniui, sakydami: „Pas mus šiandien sėkminga diena, deivė Kali bus labai laiminga. Mes atnešėme jai puikų grobį”.

Necivilizuotiems žmonėms šis caras buvo viso labo kūnas. Žynys pasakė, kad kūną reikia nuplauti, paruošti jagijai – aukojimui – įtrinti aromatiniais aliejais, uždėti girliandas, sušukuoti.

Kai visa tai buvo atlikta, jie paguldė jį ant aukuro, žynys paėmė kardą, užsimojo ir sustingo, pamatęs, kad caras neturi piršto. Žynys baisiausiai supyko ant savo gentainių, kad šie atnešė brokuotą grobį, ir pasakė, kad tokios aukos deivė Kali nepriims bei liepė paleisti carą.

Laimingas caras, pasišokinėdamas atbėgo į savo rūmus, pasikvietė patarėją ir tarė jam: „Tu pasakei tiesą: viskas, kas vyksta, viskas tik į gerą! Mane ką tik išbrokavo aukojimo rituale dėl to, kad aš neturiu piršto!”

O brahmanas nesutrikdamas pakartojo: „Viskas, kas vyksta, viskas tik į gerą!” Caras jo tada klausia: „Gerai, su manim tai viskas aišku! Bet su tavim? Tu juk buvai kalėjime. Kas gero ten tau buvo?” Brahmanas atsakė: „Jeigu aš nebūčiau sėdėjęs kalėjime, tai būčiau važiavęs su tavimi į medžioklę, o mano tai visi pirštai vietoje!”

lt_LTLithuanian