Aukštyn

Kokiame interjere galima pritaikyti skandinaviško stiliaus duris?

Lina Nikitinaitė 2 kovo, 2019 0 comments

Kas kartą kurdami namų interjerą ir norėdami padaryti jį estetiškai gražų, tenka susidurti su pačiais įvairiausiais iššūkiais, o vienas – durų, pagal stilistiką, parinkimas. Šį kartą su mumis savo žiniomis dalinasi interjero dizainerė Katerina Dilinikaitienė, sukūrusi romantišką ir jaukų interjerą kotedžui Valakampiuose, vertinantiems patogumą, grožį ir ramybę bei kuriame puikiai buvo pritaikytos skandinaviško stiliaus durys.

Dizainerė dalinasi, jog labai daug sprendimų padiktavo pati kotedžo vieta – nuostabus pušynas, kur net ir labai karštą ir saulėtą dieną būna vėsiau ir tamsiau nei atviroje vietoje. Kotedžo svetainė su terasa išsidėstė pirmame aukšte ir, dėl arti augančių pušelių, kaip tik pateko į šešėlio zoną. Todėl nuo pat pradžios, kalbant apie būsimą stilistiką,  buvo nuspręsta, kad virtuvės baldai bei sienos būtinai bus šviesių spalvų.

Šeimininkai labai norėjo tradicinės virtuvės, kuomet už dailių stiklinių durelių matosi gražiai apšviesti indai, spintelių durelės ir stalčiukai papuošti frezavimais, o tarp stalviršio ir pakabinamų spintelių – mažos dekoruotos plytelės. Todėl labai harmoningas ir logiškas sprendimas buvo priimtas ir dėl kotedžo durų – jos turėjo įsilieti į bendrą stilistiką. Durys būtinai turi būti tokios pat spalvos kaip ir virtuvės baldai, o durų raštai turi derėti su virtuvės baldų frezavimais. Lygios, šviesios, skandinaviško stiliaus, durys ir tokios pat spalvos sienos atrodytų pernelyg lakoniškai ir nuobodžiai, todėl keturi langeliai ant durų varčios įnešė gyvumo ir jaukumo.

Kuo išsiskiria skandinaviško stiliaus durys?

Jos paprastos, funkcionalios bei ypatingai estetiškos. „Žmogus turi jausti grynos medžiagos šilumą”, – pabrėžia beveik visi skandinavų dizaineriai. Galbūt todėl šį stilių šiandien pamėgo miesto žmonės, ieškantys komforto, o kartu besiilgintys paprastumo bei natūralumo. Vyraujančios spalvos – šviesios pastelinės arba tiesiog balta.

Skandinaviško stiliaus durys taip pat dažnai pasirenkamos atnaujinant senus gyvenamuosius objektus. Dažytų durų filingai gaminami iš medžių dulkių plokščių, o filingų rėmai – iš medžio masyvo, pagal specialią technologiją „Sumuštiniai“. Šie itin ilgaamžiai ir patikimi rėmai leidžia išvengti bet kokio konstrukcijos judėjimo ar susisukimų, todėl tiks įvairaus interjero namams.

P.S. Durys gaminamos tik iš natūralių ir gamtai draugiškų medžiagų.

lt_LTLithuanian