Aukštyn

Laminuotos durys

virmantas 1 balandžio, 2015 0 comments

laminuotos_durysLaminuotos durys daugumai gali asocijuotis su pigiomis durimis, nes visi prekybos centrai prigrūsti būtent tokios produkcijos. Iš tikrųjų yra šiek tiek kitaip. Laminuotos durys pagal atsparumą aplinkos poveikiui skirstomas į keletą rūšių. Deja kuo silpnesnis jų laminatas tuo ir durų kaina mažesnė. Paprastai gamintojai laminuotas duris padengdami silpnesniu laminatu tuo neapsiriboja, pasiūlant pirkėjui kuo mažesnę kainą, jie dar susilpnina durų konstrukciją. Apie tai aptarsime kitoje temoje. Pagrindinius laminatus paanalizuosime plačiau:

Laminuotos durys padengtos lakuotu medžio raštu atspausdintu popieriumi. Tai pati silpniausia laminato rūšis. Kai kurie durų gamintojai net nevadina jo laminatu. Šio tipo laminatas ypatingai bijo mechaninių pažeidimų ir drėgmės. Naudojant tokio tipo paminuotas duris vonios ar tualeto kambariuose, gali atšerpetoti durų briaunos jau pirmaisiais naudojimo metais. Laminuotų durų padengtų šio tipo laminatu mes neprekiaujame.

Laminuotos durys padengtos melamino plėvele, tai antras pagal atsparumą aplinkos poveikiui laminatas. Šio tipo laminato atsparumas taip pat priklauso nuo jo storio. Kuo storesnis tuo geriau. Jei durims skiriate nedaug lėšų ir jos bus naudojamos namuose, kur nėra naminių gyvūnų, galinčių savo nagais pažeisti durų paviršių – tai geras pasirinkimas. Jei prie jūsų interjero dera dažytos durys, geriau rinktis pastarąsias. Galėsite bet kuriuo momentu perdažyti. Tuo tarpu laminuotos durys – praktiškai nerestauruojamos. Mūsų parduotuvėje galite rinktis tarp dviejų šio tipo laminatų: Portadecor (plonesnis) ir Portadur (storesnis).

Laminuotos durys padengtos CPL tipo laminatu, tai kieta atspari aplinkos poveikiui medžiaga, plačiai naudojamas Vokietijoje visuomeniniuose pastatuose. Pavyzdžiui 0.7 mm storiu CPL laminatas naudojamas virtuvės stalviršiams padengti. Laminuotos durys padengtas šiuo laminatu, ilgiau džiugins jus tvarkinga, neapdriskusia išvaizda. Pas mus parduotuvėje šio tipo laminatas vadinamas CPL HQ

Būtina pastebėti, kad ant visų išvardintų laminatų matosi pirštų antspaudai, teks dažniau valyti. Tinka visos priemonės laminuotiems baldams valyti. Stenkitės išvengti valymo vandeniu ypatingai tai aktualu pirmo ir antro tipo laminatams. Faneruotos durys, dažytos durys ir medžio masyvo durys šio trūkumo neturi.

Laminuotų durų modeliai

lt_LTLithuanian