i viršų

Tinklaraštis

O kaip dėl priešgaisrinių durų?

Mieli E-durys draugai,

Ar kada nors domėjotės apie priešgaisrines duris? Jos taip pat aktualios bei svarbios, ypatingai viešojo sektoriaus erdvėse, tad leiskite su Jumis pasidalinti aktualia informacija.

Priešgaisrinės durys

Jos yra skirtos atskirti patalpas vieną nuo kitos ir sustabdyti ugnies plitimą gaisro atveju. Priešgaisrinės durys statomos tiek visuomeninės paskirties pastatuose, tiek individualiuose namuose. Individualiuose namuose priešgaisrinės durys skirtos atskirti garažo ir katilinės patalpas nuo gyvenamųjų patalpų.

Garažo ir katilinės priešgaisrinėms durims keliami reikalavimai

Remiantis Gyvenamųjų pastatų gaisrinės saugos taisyklėmis, garažo ir katilinės priešgaisrinės durys turi atitikti ne mažesnę nei EI 30 atsparumo ugniai klasę.

Dokumentai įrodantys durų atitikimą priešgaisriniams reikalavimams (Sertifikatai)

Šiai dienai priešgaisrinės durys neturi bendro Europos sąjungos produkto standarto, todėl kiekviena Europos sąjungos šalis nustato savo reikalavimus ir atitikties įvertinimo procedūras. Lietuvoje tinkamos naudoti tik tokios priešgaisrinės durys, kurios yra sertifikuotos Statybos produkcijos sertifikavimo centre (SPSC) ar Gaisrinių tyrimų centre (GTC). Kartu su preke pardavėjas privalo pateikti SPSC arba GTC galiojantį sertifikatą.

*Kitų Europos sąjungos šalių išduoti, liaudyje vadinami “Europiniai sertifikatai”, Lietuvoje negalioje. Būkite atidūs pirkdami priešgaisrines duris!

Ar priešgaisrinės durys turi tinkamus sertifikatus galite pasitikrinti tiesiogiai SPSC ar GTC internetinėse duomenų bazėse:

SPSC sertifikuotų produktų duombazė

GTC sertifikuotų produktų duombazė

Garažo ir katilinės priešgaisrinių durų atidarymo kryptis

Norime atkreipti dėmesį, kad individualiuose namuose iki 15 žmonių, garažo ir katilinės priešgaisrines duris galima montuoti tiek atidaromas į vidų, tiek į išorę (Gaisrinės saugos pagrindiniai reikalavimai.)

O čia rasite mūsų siūlomus priešgaisrinių durų modelius.

 

Jeigu turite klausimų – drąsiai kreipkitės į E-durys.com

Įvertinimas
[Total: 0    Average: 0/5]
Kur mus rasti?