Aukštyn

Sąmoningas vartojimas: geriau vienas, bet kokybiškas, pirkinys

Lina Nikitinaitė 4 sausio, 2020 0 comments

Mieli E-DURYS draugai,

Atsižvelgiant į pasaulinę situaciją, kuomet gaisrai įsismarkavę Australijoje didina CO2 kiekį žemėje, taip pat ir atsižvelgiant į mūsų pačių vartotojiškumą, kviečiame pamąstyti apie tai, kiek mes vartojame ir gal geresniu sprendimu taptų vieno, kokybiško, produkto įsigijimas, o ne jų keitimas kiekvieno metų sezono metu?

  • Pradėkime nuo durų į … 

Butą, namą, virtuvę, miegamąjį. Prieš keisdami namų duris, labai gerai pagalvokite, kokias duris perkate? Iš kokio tiekėjo perkate? Kokia ilgaamžiškumo garantija? Labai dažnai nesusimąstome, kad po kurio laiko gali tekti keisti ne kokybišką produktą, tad apsisaugokime iš anksto.

  • Ką ir kaip nešamės į namus?

Labai dažnai girdime, jog gamta yra teršiama, ypatingai dėl padidinto plastiko naudojimo, kurio yra tikrai labai daug parduotuvėse, tad gal verta susimąstyti, kaip pagerinti buitį ir pradėti jo naudoti mažiau? Išeitimi gali tapti savo padarytas maišelis. Kai kurie, pavyzdžiui, nedideli, skirti sveriamoms kruopoms įsipilti, gali būti pasiūti iš senų užuolaidų, ar iš džinsų ar iš kitų nenaudojamų medžiagų.

  • Produktų pakuotės vonioje.

Daugelis esame pripratę pirkti vonioje naudojamus produktus, kurie yra plastiko pakuotėse, tačiau yra puiki išeitis – tai kietas šampūnas, toks pat plaukų kondicionierius ir muilas. Visi jie parduodami be pakuočių arba kartoninėse dėžutėse.

  • Daugkartinio naudojimo puodelis.

Labai paplitusi mada – kava išsinešimui. Viskas būtų gerai, jeigu: 1) puodeliai būtų tik iš plastiko arba tik iš kartono; 2) mieste rastume rūšiavimui skirtas šiūkšledėžes; Deja, dar tokio lygio nepasiekėme, tačiau: 3) galime kavą išgerti vietoje ir nesinešti jos; 4) įsigyti daugkartinio naudojimo puodelį.

Vartokime sąmoningai ir kokybiškai, taip išreikšime daugiau meilės sau bei mūsų planetai.

Visuomet pasiruošę padėti,

E-DURYS.com

lt_LTLithuanian