Aukštyn

Kas suteikia namams jaukumo bei laimės? Praktiški patarimai.

Lina Nikitinaitė 14 balandžio, 2019 0 comments

Mieli E-durys draugai,

 

Žengdami drąsesnį žingsnį į mus supančias erdves, matydami, kas daro namus jaukiais ir gražiais, nusprendėme panagrinėti, kas namams suteikia laimės? Turbūt ne vienas yra girdėjęs žodį HYGGE, kuris aprėpia visa tai, kas žmonių gyvenimą daro laimingu, jaukiu ir saugiu. Gilindamiesi į tai, kas daro danų gyvenimą laimingu, pasidalinsime ir su Jumis keletu visiems prieinamų idėjų, kurios, tikimės Jums tiks ir patiks.

  • BALDAI. Žvelgiant iš įvairių perspektyvų, tokių, kaip minimalizmas, kurio pas danus tikrai netrūksta, įsirenkite namuose nors vieną jaukų kampelį, į kurį visuomet bus gera ir malonu sugrįžti bei kuriame daug Jūsų meilės ir šilumos bus likę. Kurkite čia prisiminimus, vertus knygos.

  • MĖGSTAMA KNYGA. Tiek, kiek yra skaitančių knygas, tiek yra jų neskaitančių, nes neranda tam laiko. Tačiau ar tikrai neturime 30 min. gerai knygai? Juk tai laikas sau ir pokalbis su žmogumi, kuris rašydamas knygą įdėjo tiek daug savęs ir dalinasi su visu pasauliu. Jeigu Jūs negalite aplankyti pasaulio, lai knyga tampa durimis į pasaulį.

  • SPALVOS. Tai be galo svarbus jaukios aplinkos komponentas. Raudona spalva kambariui suteikia energijos, o oranžinė žadina apetitą, tad virtuvei ar valgomajam ji nėra pats tinkamiausias sprendimas. Geltona – džiaugsmo spalva. Mėlyna veikia priešingai nei raudona ar kiti šilti atspalviai. Ji lėtina širdies ritmą, kvėpavimą, mažina kraujospūdį, ramina ir atpalaiduoja. Žalią mokslininkai vadina spalva, mažiausiai varginančia akis. Šių metų (2019) spalva – koralinė/rožinė, primenant raudoną, o jos poveikis yra panašus kaip ir mėlynos.

  • LAIKAS SU ARTIMAISIAIS. Tai viską aprėpiantis ir daugiausiai laimės atnešantis veiksmas, kuomet drauge susirinkusi šeima ar draugai, leidžia laiką juokdamiesi ir dalindamiesi savo istorijomis, kurios tokios skirtingos ir žavingos, kaip spalvos. Išjungę visas susisiekimo priemones ir uždarę namų duris, skirkite kokybišką laiką tiems, kuriems jo mažiausiai dovanojate.

Galiausiai atsiminkite, kad prie žvakių šviesos gyvenimas atrodo gražesnis, maistas skanesnis, muzika skamba maloniau, todėl namuose yra daug jaukiau. Nepamirškite džiaugtis mažomis smulkmenomis, kurios padaro gyvenimą laimingu, nes laimė ir yra kelias.

 

Visuomet pasiruošę Jums padėti,

E-durys

lt_LTLithuanian