Aukštyn

Pakalbėkime apie kūrybą: ar visuomet galime kurti?

Lina Nikitinaitė 21 gegužės, 2019 0 comments

Mieli E-DURYS draugai,
Nors atrodo, jog dirbant su durimis vietos kūrybai nėra, tačiau klydome ir mes taip mąstydami. Dirbdami su interjero dizaineriais, turime galimybę kurti, nes kiekvieni namai – tai iššūkis mums, kadangi turime kūrybiškai pažvelgti į kiekvieną erdvę, jos poreikius. Tad kūryba mums – tai fantastiški energijos mainai – dovanų priėmimas iš pasaulio ir padovanojimas savęs atgal. Tačiau, ar visuomet mums pavyksta kurti? Deja, ne. Tačiau leiskite pasidalinti keletu minčių, kaip padidinti kūrybiškumą.

✔️ „Užstrigus“ nukelkite fokusą į tai, kas malonu – išeikite pasivaikščioti, paskaitykite knygą, ištraukite save iš erdvės, kuri jau „išsisėmė“. Smegenims reikia ir naujų stimulų, atsipalaiduoti/restartuot‘is.

✔️ Nespauskite savęs „būtinai dabar kažką sukurti“ – įtampa trukdo pasireikšti kūrybiškumui. Tai, ką „prievartausi“ kelias valandas, gali ateiti natūraliai ir gerokai greičiau. Užduotį smegenys turi gauti – „reikia sugalvoti idėją X“, jos tą užduotį ir atliks, jei duosite tam erdvės – t.y. eikite, veikite, darykite kažką, kas Jums smagu ar ką buvote numatę. Net jei ir liksite prie kompiuterio, bet nuimsite sau spaudimą, pati geriausia mintis gali šauti einant pasiimti kavos puodelio ar į tualetą. Įtampa – didžiausias priešas kūrybiškumui.

✔️ Plėskite akiratį, kad prisipildytumėte minčių ir idėjų, naujai atėjusias apjungtumėte su senais atradimais – taip gali gimti genialūs dalykai. O plėsti jį galite visaip – eidami į teatrą ar kiną, išbandydami naują hobį, kuris gal iki šiol atrodė „ne Tau“, atsidurdami naujose, galbūt neįprastose, vietose (parke, ant prekybos centro stogo ar kaimyno balkone), pabendraudami su įvairiais žmonėmis, ypač tais, kurie tarsi „iš kito pasaulio“. Stebėkite, analizuokite ir pajuskite, ką tai reiškia ir kodėl.

✔️ Mokykitės kurti ir žaisti ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Žaismingai pažiūrėkite į laisvalaikio organizavimą, drabužių rinkimąsi ar santykių kūrimą. Gyventi bus smagiau, kūrybiškumas bus ugdomas, jausite savirealizaciją, tad nebus ir būtinybės (bei įtampos) visą savo kūrybinį potencialą atrasti ir panaudoti tik darbe.

✔️ Užsirašinėkite ir skirk laiko refleksijoms. Kilusias idėjas visąlaik užsirašinėkite, geriausia vos joms kilus, nes paskui galite greitai pamesti. Jei negalite savęs atitraukti nuo veiksmo/pokalbio – kai tik pabaigsite, užsirašykite esmę, o išplėtosite, kuomet tam turėsite daugiau laiko. Tiesa, rinkti įspūdžius neužtenka – jie turi susigulėti ir būti „suvirškinti“, tad nurimti, susigaudyti ir perleisti viską per save labai padeda dienoraštis. Tie, kas nemėgsta rašyti – išbandykit audio formatą (įkalbėti savo mintis).

O kas Jus įkvepia ir padeda kurti?

 

Visuomet pasiruošę padėti,

E-DURYS

lt_LTLithuanian