Aukštyn

Kaip išsirinkti durų spalvą?

virmantas 31 liepos, 2023 0 comments
Duru spalva
Sukaupta patirtis

Sukaupta patirtis

durų segmente

Asmeninė kosnsultacija

Asmeninė kosnsultacija

tiek salone, tiek objekte

Netipiniai sprendimai

Netipiniai sprendimai

išskirtiniam interjerui

Patikimi gamintojai

Patikimi gamintojai

Kokybė ir stabilus tiekimas

Jurgita Žeminaitė-Donovan
Profesionalo komentaras

Jurgita Žeminaitė-Donovan

Interjero dizainerė

Durų spalva

Durys yra vienas iš labiausiai matomų dizaino elementų tiek architektūroje tiek interjere, kurio nereikėtų nuvertinti ir jam skirti atitinkamą dėmesį. Durys namuose  suteikia vizualinį įspūdį, jog tarsi kažką „reguliuoja“: saugumo ir privatumo užtikrinimas, triukšmo slopinimas, patalpų atskyrimas, judėjimas iš vienos erdvės į kitą. Tai dekoratyvinis elementas klasikiniuose arba puošniuose interjeruose, o šiuolaikiniame modernizme, jau atmetus dekoro elementus, kurių arba liko labai minimaliai, arba liko tik durų funkcionalumas.

Bene svarbiausias šių laikų klausimas, renkantis duris, tai kokios spalvos duris rinktis?

Spalva yra bene svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti svarstant apie naujų durų dizainą.

Spalva gali turėti didelį poveikį nuotaikai ir bendram įspūdžiui.

Paprastai yra trys spalvų schemos būdai:

  • Tonalinis – naudojant skirtingus vienos spalvos tonus kambaryje arba daugiau nei vieną spalvą, bet tą patį tono gylį
  • Harmoningas – renkantis spalvas šalia viena kitos
  • Papildomos arba „kontrastingos“ – spalvos, esančios viena priešais kitą ( kartais dažų gamintojai turi spalvų ratus arba jau sudėliotus spalvų variantus paletėse)

Jei investuojate į aukštos kokybės medines duris, norėsite naudoti spalvas, kurios pabrėžia medienos kokybę. Pavyzdžiui, jei jūsų durys buvo tamsintos, labiau tikėtina, kad pažvelgsite į šiuolaikišką spalvų schemą, kurioje akcentuojamos juodos ir baltos spalvos. Kita vertus, ryškesnė natūrali mediena dažnai reikalauja šiltesnio, mažiau vienspalvio dizaino.

Žinoma, jūsų durys ir grindys turės įtakos viena kitai. Galima remtis ta pačia schema, kurią paminėjau aukščiau. Tačiau svarbu pabrėžti, kad durys, darydamos įtaką grindų dizainui, pradeda daryti įtaką ir kitiems dizaino interjero aspektams.

Tekstūros yra dar vienas svarbus elementas, į kurį reikia atsižvelgti planuojant interjero dizainą ir renkant duris. Tinkamos tekstūros, naudojamos tinkamai, gali suteikti kambariui tikro gylio ir matmenų. Jūsų pasirinkimas durų neabejotinai turės įtakos interjero dizaino tekstūrų pasirinkimui ir naudojimui visame interjero kūrimo ir realizavimo projekte.

Lygesnės tekstūros padeda padaryti kambarį lengvesnį, todėl dažnai kontrastuoja su šiurkštesnėmis medžiagomis kitur. Pavyzdžiui, jei turite lygias duris, tai gali padėti išlaikyti kambario pusiausvyrą, jei ant grindų yra grubesnis, šiurkštesnis kilimas ar kilimėlis.

Galiausiai, tekstūros taip pat gali pakeisti šilumos pojūtį. Dėl lygesnių medžiagų erdvė paprastai atrodo vėsesnė. Taigi, jei turite lygesnes medines duris, sofos ar fotelių apdaila gali padėti subalansuoti kambarį ir jaustis patogiau.

Siūlau visas duris išlaikyti vienodos stilistikos, gali skirtis tik dizainas, bet, jei tai darote be profesionalo pagalbos, tai yra viena iš pagrindinių dizaino taisyklių: vienodumas padeda sukurti darnią išvaizdą. Neabejotina, kad daiktai ne tik atrodo tvarkingesni, bet ir estetiškiau derinami su likusiu jūsų interjeru.

Namuose svarbu išlaikyti tam tikrą stiliaus nuoseklumą, netgi eklektikoje. Jie nebūtinai turi būti tokio paties dizaino, bet stilius turi išlikti nuoseklus.

Susisiekite

Post a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLithuanian